Wkrótce otwarcie we Wrocławiu (pn-pt 10-18, sob 10-14) - 501 838-333, 71 345 55 55
Wyprawy rowerowe w Szklarskiej Porębie

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby stanowią doskonałą okazję do zwiedzenia okolic tej miejscowości. Wyruszają na nie zarówno aktywni amatorzy, jak i doświadczeni kolarze z całej Polski. Rejony Szklarskiej Poręby są niezwykle urokliwe, dlatego warto poznawać je bez pośpiechu. Idealnym na to sposobem jest skorzystanie z roweru, będącego bardzo komfortowym i praktycznym pojazdem. Na szczególną uwagę zasługują wycieczki organizowane przez Immotion.

Spis treści
Aktywności rowerowe w Szklarskiej Porębie
Wyprawy
Oferta Immotion
Ogólne informacje
Wypożyczalnia Immotion

Dlaczego warto zaplanować wyprawę rowerową do Szklarskiej Poręby?

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby mają miejsce na malowniczych i pełnych atrakcji trasach. W okolicy znajdują się liczne tereny leśne, dzięki czemu jazda odbywa się w bliskim towarzystwie natury. Podczas wypraw podziwiać można zapierające dech w piersiach krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci. W rejonach Szklarskiej Poręby da się znaleźć bardzo wiele różnych tras, dlatego warto poświęcić uwagę każdej z nich. Dodatkową zaletą jest fakt, że wszystkie ścieżki są na różne sposoby przystosowane do uprawiania rowerowej turystyki.

Aktywności rowerowe w Szklarskiej Porębie

Najwyższe pasmo Sudetów kojarzy się przede wszystkim z pieszymi aktywnościami. Karkonosze można jednak z powodzeniem zwiedzać także na jednośladzie. W bliskim otoczeniu Szklarskiej Poręby czekają na turystów także liczne atrakcje, których podziwianie znacząco ułatwia posiadanie dostępu do dobrego roweru. Wczasowicze szczególnie cenią sobie jeden z najwyższych szczytów w Polsce, czyli słynną Śnieżkę. Wiele okazji do rowerowych aktywności czeka na przyjezdnych także u jej podnóża. Najciekawsze trasy przebiegają nie tylko przez Karkonosze, ale również Góry Izerskie. Każdy odcinek posiada nieco inny poziom trudności oraz różną długość. Rowerzyści mogą korzystać z rozbudowanej infrastruktury Szklarskiej Poręby, która została specjalnie przystosowana do ich potrzeb.

kobieta podczas wycieczki rowerowej

Krajoznawcze wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby mają charakter krajoznawczy. Udział w tych wyjątkowych wycieczkach to najlepszy sposób na odkrycie kolarskiego potencjału okolicy. Podczas wypraw poznać można najbardziej interesujące rejony Szklarskiej Poręby, a także spróbować swoich sił na trasach przystosowanych do różnego poziomu doświadczenia uczestników. Wycieczki odbywają się pod okiem wykwalifikowanych przewodników Immotion.

Wodospad i Stare Wyrobiska (ok. 40 km)

Trasa rozpoczyna się Szklarskiej Porębie z Hotelu BORNIT, skąd prowadzi przez Wodospad Kamieńczyka na Polanę Jakuszycką oraz Rozdroże pod Cichą Równiną. Najciekawsze widoki podziwiać można na kolejnych przystankach, którymi są Kopalnia Stanisław oraz Rzeźba Jezusa. Powrót następuje ze Schroniska Orle przez Polanę Jakuszycką z powrotem do Szklarskiej Poręby. Trasa jest mało wymagająca i typowo turystyczna, a przy tym oferuje piękne widoki okolic Gór Izerskich.

Po Schroniskach objeżdżeni (ok. 40 km)

Początek trasy ma miejsce w Szklarskiej Porębie z Hotelu BORNIT. Przez Polanę Jakuszycką trafiamy do Działu Izerskiego, skąd ze Schroniska ORLE i Schroniska Chatka Górzystów przedostać się można na Rozdroże pod Cichą Równiną. Kolejny przystanek to Polana Jakuszycka, z której dojechać można do Schroniska u Rumcajsa i Chatki Robaczka. Powrót do Szklarskiej Poręby odbywa się Białą Doliną. Atrakcją wyprawy jest możliwość skosztowania ciepłej zupy w Schronisku ORLE lub naleśników z serem i polewą jagodową w Chatce Górzystów.

Czeskie klimaty (ok. 40 km)

Czeskie Klimaty to trasa przebiegająca ze Szklarskiej Poręby przez Polanę Jakuszycką, Dział Izerski i Schronisko ORLE/Stację Skacze. Na szczególną uwagę zasługuje Wioska Izerska, czyli czeska wioska z piękną rzeczką i miejscem wypoczynku. Wyjątkową atrakcją kulinarną jest także Nakladany Hermelin, często podawany z piwem marynowany ser. Powrót do Szklarskiej Poręby odbywa się tą samą drogą.

Pod Reglami otuleni lasami (ok. 35 km)

Trasa rozpoczyna się spod Hotelu BORNIT w Szklarskiej Porębie, skąd prowadzi Drogą Pod Reglami przez Trzy Jawory i Michałowice do Schroniska Złoty Widok. Droga powrotna przebiega tak samo. Trasa nie jest szczególnie wymagająca, a przy tym daje okazję podziwiania pięknych widoków przy granicy Parku Narodowego. Na Drodze pod Reglami spotkać można różne gatunki zwierząt, a także natrafić na popularnych sportowców.

Szklarska Wtajemniczenie (ok. 30 km)

Początek trasy ma miejsce w Szklarskiej Porębie pod Hotelem BORNIT. Po dotarciu nad Wodospad Kamieńczyka ruszamy na Szklarką Porębę Górną oraz Białą Dolinę, a po dotarciu do Szklarskiej Poręby Średniej na Szklarską Porębę Dolną. Powrót odbywa się z Siedmiogrodu ponownie do Hotelu BORNIT. Wyprawa daje możliwość dokładnego zbadania trzech głównych dzielnic Szklarskiej Poręby. Trasa należy do stosunkowo wymagających, ze względu na wyboiste zjazdy i strome podjazdy. Najbardziej nieprzystępne tereny pokonać można pieszo.

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby z Immotion

Wyprawy rowerowe do Szklarskiej Poręby organizowane przez Immotion to niepowtarzalna okazja do poznania malowniczych okolic tego miasta. Naszym celem jest przede wszystkim aktywny wypoczynek i rekreacja, a także propagowanie zdrowego stylu życia. Wspólna turystyka rowerowa to dla nas doskonała szansa, aby jeszcze bardziej spopularyzować kolarstwo na terenie Szklarskiej Poręby. Wyprawy jednośladami są doskonałym treningiem praktycznym, pozwalającym na zapoznanie się z różnymi technikami jazdy oraz zasadami przygotowania sprzętowego. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość poprawy kondycji fizycznej.

Ogólne informacje

Wycieczki organizowane przez Immotion zaczynają się o godzinie 10 rano i trwają około 3-4 godzin, a ich koszt zależy od liczby uczestników. Maksymalnie w grupie może się znaleźć od 3 do 12 osób. Im więcej chętnych, tym niższa cena bazowa. Obejmuje ona zarówno koszt wypożyczenia roweru, jak i wynajem przewodnika. Wyprawy z naszego katalogu opatrzone są komentarzem doświadczonego fachowca. W zależności od oczekiwań i chęci uczestników, trasy można zmieniać i modyfikować. Zapisy organizowane są telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem naszego fanpage’a.

Wypożyczalnia Immotion

Udział w wyprawach rowerowych na obszarze Szklarskiej Poręby nie wymaga posiadania własnego jednośladu. Pojazdy o różnych parametrach dostępne są w wypożyczalni Immotion. Nasza oferta obejmuje m.in. zaawansowane modele firmy Specialized, które posiadają konstrukcję optymalnie przystosowaną do uprawiania turystyki rowerowej na terenie Szklarskiej Poręby. Wystarczy jedynie wybrać dogodny termin wypożyczenia roweru na naszej stronie internetowej, rezerwując wybrany egzemplarz pośród dostępnych w katalogu modeli. W następnej kolejności trzeba jedynie odebrać rower, aby wyruszyć z nami na niezapomnianą wyprawę. Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Immotion oraz wspólnego zdobywania górskich tras.

Gdzie jesteśmy?

wypożyczalnia rowerów Specialized we Wrocławiu

Zapraszamy (pn-pt 10-18, sob 10-14)

Zadzwoń +48 501 838-333

Napisz do nas