Wkrótce otwarcie we Wrocławiu (pn-pt 10-18, sob 10-14) - 501 838-333, 71 345 55 55
Wypożyczalnia rowerów w Szklarskiej Porębie

Wypożyczalnia rowerów w Szklarskiej Porębie – poznaj ofertę ImMotion!

Wypożyczalnia rowerów w Szklarskiej Porębie to z pewnością udogodnienie, którego brakowało turystom i gościom, dla których przyjechanie w tę część Polski z własnym jednośladem może być sporym problemem. Ogromną atrakcję stanowią bowiem tutejsze leśne dukty, kręte single, górskie szlaki, a także doliny, przełęcze, długie podjazdy i szalone zjazdy. Znajdziesz tu oznakowane trasy rowerowe, które łącznie tworzą sieć o długości 450 km. Szklarska Poręba i okolice – Góry Izerskie i Karkonosze, to jeden z najpiękniejszych i najbardziej różnorodnych obszarów na rowerowej mapie Polski. Zapraszamy więc do skorzystania z oferty profesjonalnej wypożyczalni ImMotion!

Spis treści:
Kraina jednośladów
Dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych
W terenie i na szosie
Oferta ImMotion
Klasycznie, czyli modele szosowe i górskie
Ze wspomaganiem, czyli modele elektryczne
Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Wypożycz rower w Szklarskiej Porębie i zwiedzaj krainę jednośladów tak, jak lubisz!

Skorzystanie z oferty wypożyczalni rowerów w Szklarskiej Porębie to idealne rozwiązanie, by zwiedzić krainę jednośladów dokładnie tak, jak lubisz. Nie bez powodu okolice tego dolnośląskiego miasta są uwielbiane przez kolarzy – Karkonosze, Izery i Pogórze Izerskie to obszar idealny dla miłośników niemal każdej formy aktywnego wypoczynku. Tereny te dają ogromne możliwości i tworzą przestrzeń do praktykowania różnych dyscyplin sportu i turystyki. Jednak to właśnie rowerzyści ukochali sobie ten obszar najbardziej.

Dlaczego? To proste! Po prostu trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej. Teren Karkonoszy i Gór Izerskich to przykład tego, że ochrona środowiska, sport i turystyka mogą koegzystować. Liczne szlaki poprowadzone są przez najpiękniejsze tereny tego zakątka Polski, z poszanowaniem unikalnych siedlisk i terenów ochrony ścisłej, takich jak Karkonoski Park Narodowy, rezerwat “Torfowiska Doliny Izery” czy “Krokusy na Górzyńcu”. Ścisłą ochroną objęte są tereny alpejskie i subalpejskie. Mimo że nie wszędzie wjedziemy na jednośladzie, szlaki znajdujące się zarówno po stronie polskiej, jak i czeskiej, z pewnością zadowolą każdego amatora dwóch kółek.

Dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych

Trasy w okolicach Szklarskiej Poręby są zróżnicowane pod względem trudności i długości. Dzięki temu swoich sił na Izerskich i Karkonoskich szlakach mogą spróbować cykliści na każdym poziomie zaawansowania. Początkującym adeptom jazdy na jednośladzie i tym, którzy poszukują przestrzeni, przepięknych panoram i małych przewyższeń, poleca się szlaki w Górach Izerskich. Bardziej zaawansowanym i poszukującym tras dłuższych, bardziej wymagających, o większych przewyższeniach, rekomenduje się zapierające dech w piersiach (dosłownie – na podjazdach i w przenośni – z powodu wspaniałych widoków) szlaki polskich i czeskich Karkonoszy.

Trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie i okolicach posiadają oznaczenia trudności w skali od 1 do 5. Najkrótsza z tras ma 8 a najdłuższa 50 km. Wszystkie oznakowane są ujednoliconym systemem oznaczeń.

W terenie i na szosie

Izery i Karkonosze to przestrzeń, która stwarza warunki do praktykowania każdej odmiany kolarstwa. W poszukiwaniu wrażeń zjeżdżają tu zarówno miłośnicy jazdy w terenie, okraszonej solidną ilością błota i adrenaliny, jak i kolarze szosowi, dla których okoliczne drogi stanowią świetną bazę treningową. 80% oznaczonych szlaków rowerowych poprowadzona jest w terenie, leśnymi drogami szutrowymi, kamienistymi traktami oraz górskimi ścieżkami. Wiele z tych szlaków poprowadzonych jest w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Tak skonstruowana sieć tras daje gwarancję kontaktu z naturą i przeżycia przygody z dala od pędzących aut.

Tereny Sudetów, Karkonoszy i Izerów to także dziesiątki kilometrów dróg utwardzonych, które co sezon doceniane są przez setki kolarzy szosowych. Na okolicznych szosach, ciągnących się w okolicach Karpacza, Piechowic, Antonina, Starej Kamienicy czy Świeradowa-Zdroju, a także na szosach po stronie czeskiej, można cieszyć się jazdą, która zapewni wiele zapierających dech w piersiach widoków oraz zróżnicowanych pod względem długości i nachylenia podjazdów i zjazdów. Bez trudu można tu wyznaczyć pętlę na kilkugodzinną lub całodniową wycieczkę albo szybki trening na rowerach szosowych.

Wycieczka rowerowa

Oferta i cennik wypożyczalni rowerów ImMotion w Szklarskiej Porębie

Oferta i cennik wypożyczalni rowerów ImMotion w Szklarskiej Porębie z pewnością przypadną do gustu wszystkim miłośnikom jednośladu. Brak miejsca na rower w aucie? Nagły głód rowerowych wrażeń? A może chęć przetestowania najwyższej klasy sprzętu? Zapraszamy do naszej wypożyczalni! Czekają tu na Ciebie jednoślady odpowiednie na każdą okazję. Górskie, szosowe, elektryczne. Oferujemy wszechstronne maszyny, które pokonają nawet najbardziej stromy podjazd i najbardziej wymagający zjazd. Lekkie i sztywne rowery szosowe z włókna węglowego i wytrzymałe, szlakowe jednoślady z elektrycznym wspomaganiem. W naszej wypożyczalni rozumiemy potrzeby wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach. Zobacz, co proponujemy?

Klasycznie, czyli modele szosowe i górskie

W ofercie naszej wypożyczalni znajdują się klasyczne modele jednośladów, przeznaczone dla miłośników kolarstwa górskiego oraz jazdy na szosie. Możesz wybrać na przykład lekki i wytrzymały, wszechstronny, Specialized Rockhopper Pro. To wybór dla prawdziwych koneserów MTB. Wysoka jakość osprzętu, hydrauliczne hamulce, terenowe opony, to cechy, które sprawiają, że Rockhopper sprawdzi się w każdym terenie.

Na poszukujących szosowych wrażeń i chcących przemierzać długie trasy szosami Karkonoszy, Sudetów i Izerów, czekają wszechstronne rowery szosowe Specialized Tarmac Disc Sport.

Ze wspomaganiem, czyli modele elektryczne

Modele elektryczne w ciągu ostatniej dekady zdobyły serca wielu miłośników jednośladów – zarówno tych jeżdżących po mieście, jak i tych, którzy od swoich pojazdów wymagają pokonywania górskich tras i krętych singletracków. Modele ze wspomaganiem elektrycznym święcą coraz większe triumfy i przekonują do siebie coraz większe grono cyklistów. W Szklarskiej Porębie czekają na Ciebie nowoczesne pojazdy elektryczne do jazdy po miejskich ścieżkach, rowery do jazdy w terenie oraz modele dla miłośników szybkich zjazdów i zabawy na singletrackach.

Dlaczego warto? Nie każdy jest kolarzem i nie każdy ma żelazną kondycję. Wspomaganie elektryczne, które jest wsparciem nie tylko podczas dojazdów do pracy czy sklepu, lecz również stanowi pomoc podczas pokonywania kilkukilometrowej trasy po górskim terenie ze znajomymi to szybkie i łatwe rozwiązanie problemu z trudnościami przy podjazdach czy zmęczeniem po zakończeniu przejazdu. To również nieocenione wsparcie w jeździe dla osób z problemami zdrowotnymi i tych, którzy akurat nie mogą lub nie chcą wylewać z siebie siódmych potów na każdym podjeździe.

Zalety rowerów elektrycznych doceniają także coraz częściej miłośnicy enduro. Z uwagi na to, że ta grupa miłośników rowerów ukochała sobie głównie jazdę z górki, jazda pod górkę i dojazd na początek trasy zjazdowej od zawsze stanowiły problem – zwłaszcza na modelach o geometrii typowo zjazdowej. Z wykorzystaniem wspomagania elektrycznego podjazd jest łatwiejszy i pozwala rozwiązać odwieczne dylematy natury logistycznej.

Dlaczego warto wypożyczyć jednoślad od ImMotion?

Oddajemy do Twojej dyspozycji sprzęt najwyższej jakości. To wyjątkowa możliwość przetestowania modeli, które wyposażone są w najnowsze technologie i znakomity osprzęt. Nasi pracownicy to prawdziwi eksperci w dziedzinie kolarstwa. Przygotują dla Ciebie maszynę w sposób profesjonalny – tak, abyś mógł poczuć się na wycieczce po Karkonoszach jak zawodnik pucharu świata w kolarstwie górskim. Dużą część oferty naszej wypożyczalni stanowią rowery elektryczne. Jeżeli wybierzesz e-bike, dojedziesz dalej i szybciej – tam, gdzie poniesie Cię szlak!

Gdzie jesteśmy?

wypożyczalnia rowerów Specialized we Wrocławiu

Zapraszamy (pn-pt 10-18, sob 10-14)

Zadzwoń +48 501 838-333

Napisz do nas