Wkrótce otwarcie we Wrocławiu (pn-pt 10-18, sob 10-14) - 501 838-333, 71 345 55 55
Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby są idealnym sposobem na zwiedzenie tej urokliwej miejscowości. Jej okolice chętnie przemierzają zarówno piesi, jak i kolarze poszukujący nowych doznań oraz wrażeń. Szklarska Poręba idealnie nadaje się do turystyki rowerowej ze względu na odpowiednie położenie geograficzne, bogatą infrastrukturę i wiele atrakcji do zwiedzenia. Górzyste tereny najlepiej pokonywać dobrze wyposażonym, wygodnym i szybkim jednośladem. Wysokiej klasy pojazdy i solidne wyposażenie znaleźć można w wypożyczalni Immotion.

Spis treści
Aktywności turystyczne w Szklarskiej Porębie
Szlaki rowerowe w Szklarskiej Porębie
Wyjazdy rowerowe z przewodnikiem
Wypożyczalnia Immotion

Jak sobie urozmaicić wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby?

W Szklarskiej Porębie można zaplanować wiele wyjazdów rowerowych, które przebiegają po prawdziwie widowiskowych trasach. Wiele z nich odbywa się na mocno zalesionych terenach, dzięki którym kolarze mogą podziwiać piękno natury. Krajobrazy otaczające poszczególne ścieżki są niezwykle malownicze. Łączna długość wszystkich odcinków w okolicach Szklarskiej Poręby przekracza 450 km, dlatego trudno przejechać nimi wszystkimi podczas jednej wizyty. Na początek warto odbyć wyprawę tylko wybranymi ścieżkami, a następne pozostawić na kolejny wypad. Zaletą tras Szklarskiej Poręby jest ich rozbudowana infrastruktura, idealna do uprawiania rowerowych aktywności.

Aktywności turystyczne w Szklarskiej Porębie

Okolice Szklarskiej Poręby cenione są za swoją uniwersalność. Karkonosze i Góry Izerskie oferują wiele przystępnych miejsc do uprawiania turystyki zarówno pieszej, jak i rowerowej. Najwyższe Pasmo Sudetów pozwala turystom zaznać nieco ciszy i spokoju, a zarazem dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Szczególne atrakcje czekają na przyjezdnych u podnóża Śnieżki, czyli jednego z najwyższych polskich szczytów. Trasy rowerowe Szklarskiej Poręby są zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu z powodzeniem uczęszczane mogą być przez rowerzystów na każdym poziomie zaawansowania.

Rower na wycieczce

Trasy na wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby można odbywać z wielu różnych lokalizacji. Sposobem na poznanie rozległych obszarów tego rejonu turystycznego jest skorzystanie z odpowiednio przygotowanych map. Przebieg tras został na nich szczegółowo oznakowany, dzięki czemu zawierają wszystkie informacje niezbędne do bezpiecznego poruszania się po okolicy. Rozwiązanie to sprzyja też planowaniu przystanków podczas wyjazdu, włącznie z noclegami oraz wartymi odwiedzenia atrakcjami turystycznymi.

Szlaki rowerowe w Szklarskiej Porębie

W rejonie Szklarskiej Poręby warto uprawiać kolarstwo jedynie na oznakowanych trasach. Z pomocą map, gdzie określona jest długość i przewyższenia tras, możemy wybrać odpowiednią trasę dla naszego poziomu zaawansowania. Góry Izerskie oferują stosunkowo proste drogi z małymi przewyższeniami, podczas gdy Karkonosze charakteryzują się nieco bardziej zaawansowanymi trasami. Z treści mapy da się odczytać miejsca lokalizacji schronisk, w których turyści mogą odpocząć i zjeść ciepły posiłek. Noclegi przez cały rok organizowane są także w campingach. Szklarska Poręba oferuje łącznie 19 oznakowanych tras o różnej długości. Większość z nich tworzy pętle, co pozwala na odbywanie dłuższych wycieczek łączonych.

Oznaczenia ścieżek rowerowych

W Szklarskiej Porębie każda trasa rowerowa posiada przypisany do niej numer. Wybierając konkretny odcinek warto zapoznać się z tym oznakowaniem, aby zyskać dobrą orientację w terenie. W wielu miejscach znajdują się również tabliczki z sylwetką rowerzysty, strzałką oraz numerem trasy. Bazowanie na tych informacjach podczas jazdy pozwoli na bezpieczne ukończenie każdej ścieżki. Dodatkowe wskazówki znaleźć można natomiast na wielkoformatowych mapach wolnostojących, które znajdują się w punktach węzłowych. Stanowią one bogate źródło nie tylko informacji, ale też inspiracji do kolejnych rowerowych wycieczek po Szklarskiej Porębie.

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby z przewodnikiem

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby najlepiej zaplanować z pomocą przewodnika. W ten sposób da się najbardziej efektywnie wykorzystać czas spędzony w górach. Obecność przewodnika jest szczególnie polecana osobom początkującym w dziedzinie turystyki rowerowej. Rozwiązanie to pozwala na lepsze poznanie poszczególnych tras Szklarskiej Poręby. Dotyczy to nie tylko podstawowych informacji o każdym ze szlaków, ale również interesujących ciekawostek związanych z okolicą. Krajoznawcze wycieczki z przewodnikiem posiada w swojej ofercie firma Immotion.

Program wypraw rowerowych Immotion

Wycieczki organizowane przez Immotion przeznaczone są dla wszystkich chętnych. W zależności od ilości osób, cena jednostkowa maleje wraz ze zwiększeniem ich liczby. Trasy rowerowe dobierane są na podstawie umiejętności i oczekiwań poszczególnych uczestników. Poza drogami szutrowymi i asfaltowymi, wspólnie z przewodnikiem Immotion zwiedzić można wiele charakterystycznych dla Szklarskiej Poręby miejsc oraz przytulnych schronisk. Uczestnicy bezpiecznie prowadzeni są przez małe i duże przewyższenia. Obecność przewodnika daje wszystkim rowerzystom pewność otrzymania pomocy w każdej sytuacji. Podczas wycieczki poznać można historię każdej trasy w Szklarskiej Porębie, a przy okazji skosztować różnych tradycyjnych posiłków.

Regulamin wycieczek rowerowych Immotion

Wycieczki rowerowe Immotion odbywają się w grupach 3-12 uczestników i trwają około 3-4 godzin. W cenę bazową wlicza się koszt wypożyczenia roweru oraz wynajęcia przewodnika. Uczestnicy mogą znaleźć w katalogu wiele różnych tras do wyboru. Najciekawsze oferowane przez nas wycieczki to m.in. Czeskie klimaty, Wodospad i Stare Wyrobiska czy Pod Reglami. Odcinki te w większości liczą około 40 km długości, dzięki czemu z powodzeniem sprostają im osoby amatorsko uprawiające kolarstwo. Przewodnicy Immotion są doskonale zaznajomieni z okolicami Szklarskiej Poręby i chętnie dzielą się swoją wiedzą z turystami. W zależności od chęci uczestników, przebieg trasy można do pewnego stopnia zmodyfikować. Zapisy przyjmowane są drogą mailową, telefoniczną i na Facebooku. Wycieczki startują około godziny 10:00.

Z wypożyczalnią Immotion

Wyjazdy rowerowe do Szklarskiej Poręby nie wymagają posiadania własnego jednośladu. Wycieczkę odbyć można za pomocą pojazdów dostępnych w Immotion. Nasza wypożyczalnia oferuje m.in. nowoczesne modele górskie, szosowe oraz elektryczne marki Specialized. Wszystkie rowery są optymalnie przystosowane do uprawiania turystyki rowerowej w okolicach Szklarskiej Poręby. Każdy jednoślad możemy też indywidualnie dobrać do oczekiwań i umiejętności kolarza. Wystarczy jedynie zarezerwować termin wypożyczenia modelu wybranego spośród rowerów dostępnych na liście, a następnie go odebrać. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zachęcamy do wspólnych wycieczek po Szklarskiej Porębie z przewodnikiem.

Gdzie jesteśmy?

wypożyczalnia rowerów Specialized we Wrocławiu

Zapraszamy (pn-pt 10-18, sob 10-14)

Zadzwoń +48 501 838-333

Napisz do nas