Wkrótce otwarcie we Wrocławiu (pn-pt 10-18, sob 10-14) - 501 838-333, 71 345 55 55
Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie. Planuj razem z nami!

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie należą do największych atrakcji tej miejscowości. Polecane są zarówno doświadczonym kolarzom, jak i amatorom preferującym aktywną turystykę. Urokliwe okolice Szklarskiej Poręby warto zwiedzać właśnie za pomocą roweru, czyli niezwykle praktycznego i komfortowego pojazdu. Bogatą ofertę górskich jednośladów oraz kompletów niezbędnego wyposażenia posiada wypożyczalnia Immotion.

Spis treści
Turystyka rowerowa w Szklarskiej Porębie
Plan wycieczek
Informacje ogólne
Oznakowania tras rowerowych
Wybór trasy rowerowej
Wypożyczalnia rowerów Immotion

Krajoznawcze wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie odbywają się na niezwykle malowniczych trasach. Znaczna część przebiega po terenach zalesionych, gwarantując tym samym bliski kontakt z naturą. Otaczające je krajobrazy zapierają dech w piersiach. Przejechanie wszystkimi odcinkami w ciągu kilku dni byłoby jednak bardzo trudne, ponieważ ich łączna długość wynosi 450 km. Warto więc odbyć jednośladem wycieczki jedynie wybranymi trasami, a kolejne poznawać przy okazji następnych wizyt. Poszczególne ścieżki w Szklarskiej Porębie zostały odpowiednio przystosowane do turystyki rowerowej.

Turystyka rowerowa w Szklarskiej Porębie

Atrakcją najczęściej kojarzoną z Karkonoszami jest turystyka piesza. Najwyższe pasmo Sudetów umożliwia jednak przemierzanie wspaniałych krajobrazów także rowerem. Turyści odnajdują w okolicach Szklarskiej Poręby spokój, którego tak bardzo brakuje w dużych aglomeracjach. Obowiązkowym punktem do odwiedzenia jest dla wczasowiczów Śnieżka, będąca jednym z najwyższych szczytów w Polsce. Wielbiciele rowerów znajdą u jej podnóża wiele atrakcji. Trasy przebiegają zarówno przez Karkonosze, jak i Góry Izerskie. Poszczególne odcinki charakteryzują się zróżnicowanym poziomem trudności. Poznawaniu wszystkich szlaków sprzyja rozbudowana infrastruktura okolicy, optymalnie przystosowana do potrzeb rowerzystów.

Wyprawa rowerowa po górach

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie z przewodnikiem

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie warto odbywać razem z doświadczonym przewodnikiem. To rozwiązanie idealne dla osób, które nie posiadają znajomych parających się górską turystyką. Wycieczka z przewodnikiem pozwala na bardzo dobre zapoznanie się z trasami rowerowymi w Szklarskiej Porębie. Przy okazji można poznać wiele ciekawostek na temat okolicy oraz dowiedzieć się więcej o samych szlakach. Wycieczki krajoznawcze organizowane są przez wypożyczalnię Immotion.

Plan wycieczek

Organizowane przez nas wycieczki przeznaczone są dla osób o różnym poziomie doświadczenia. Koszt takiej wyprawy zależy od liczby uczestników. Im grupa jest większa, tym jednostkowa cena maleje. Dobór tras odbywa się na podstawie oczekiwań i umiejętności uczestników. Możemy wspólnie ruszyć trasami asfaltowymi i szutrowymi, a także zwiedzić najważniejsze w Szklarskiej Porębie miejsca i schroniska. Jesteśmy w stanie poprowadzić uczestników zarówno przez mniejsze, jak i większe przewyższenia. Pomoc doświadczonego przewodnika pozwala na dokładne poznanie historii wybranych tras. Przy okazji posmakować można różnych miejscowych specjałów, które serwowane są wyłącznie w okolicach Szklarskiej Poręby.

Informacje ogólne

Wycieczki z przewodnikiem Immotion trwają ok. 3-4 godzin i przeznaczone są dla grup od 3 do 12 osób. Koszt wyprawy wynosi najmniej w przypadku udziału co najmniej 10 uczestników. Bazowa cena obejmuje zarówno wynajęcie przewodnika, jak i koszt wypożyczenia jednośladu. W naszym katalogu znajdują się różne wycieczki do wyboru. Do najciekawszych propozycji należą trasy przez Wodospad i Stare Wyrobiska, po Schroniskach, Czeskie klimaty czy Pod Reglami. Większość proponowanych przez nas odcinków charakteryzuje się długością około 40 kilometrów, co stanowi optymalną odległość dla osób zajmujących się amatorską jazdą na rowerze. Wszystkie wycieczki opatrzone są komentarzem naszego przewodnika, który doskonale zna okolice Szklarskiej Poręby i jest w stanie podzielić się swoją wiedzą z turystami. Podczas wyprawy istnieje możliwość zmodyfikowania trasy, w zależności od oczekiwań oraz chęci grupy. Nasze wycieczki rozpoczynają się około godziny 10:00 rano. Zapisy przyjmujemy telefonicznie, mailowo oraz za pośrednictwem fanpage’a Immotion.

Trasy wycieczek rowerowych w Szklarskiej Porębie

Wycieczki rowerowe w Szklarskiej Porębie najlepiej odbywać po zapoznaniu się z dostępnymi mapami tego niezwykle rozwiniętego rejonu turystycznego. Zawierają one podstawowe informacje, dzięki którym określić można przebieg szlaków w okolicznym terenie. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia planowanie poszczególnych odcinków wyprawy, włącznie z uwzględnieniem miejsc wartych odwiedzenia oraz noclegów.

Oznakowania tras rowerowych

Wszystkie trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie posiadają przypisane numery. Należy je znać, decydując się na wybór konkretnego odcinka – w ten sposób zyskać można lepszą orientację w terenie. Warto też mieć na uwadze tabliczki z numerem trasy, strzałką oraz sylwetką rowerzysty. Mogą one być umieszczane na drzewach, krzewach oraz innych miejscach. Poruszając się zgodnie z informacjami na znakach, zyskać można pewność bezbłędnego ukończenia każdej ścieżki w całości. W punktach węzłowych znajdują się natomiast wolnostojące mapy wielkoformatowe. Uwzględniają one informacje dotyczące wszystkich tras, co dodatkowo ułatwia poruszanie się. Punkty na takiej mapie mogą stać się wspaniałą inspiracją na kolejną wycieczkę rowerową po Szklarskiej Porębie.

Wybór trasy rowerowej

Jedynie oznakowane szlaki dają pewność bezpiecznego poruszania się rowerem po obszarze Szklarskiej Poręby. Korzystając z map można też dowiedzieć się, które trasy najlepiej odpowiadają doświadczeniu oraz umiejętnościom kolarza. W Karkonoszach szlaki są zdecydowanie bardziej wymagające. W górach Izerskich natomiast da się bez problemu znaleźć łatwe trasy z niewielkimi przewyższeniami. Z map można ponadto odczytać lokalizację schronisk, co pozwoli na uzupełnienie kalorii spalonych podczas pedałowania. Łącznie w Szklarskiej Porębie znajduje się 19 odpowiednio oznakowanych ścieżek o zróżnicowanych długościach. Niektóre z nich tworzą pętle, dzięki czemu pozwalają na odbywanie dłuższych wypraw łączonych. W Szklarskiej Porębie przez cały rok dostępne są campingi, w których można nocować.

Wypożyczalnia Immotion

Aby wziąć udział w rowerowych wycieczkach w Szklarskiej Porębie, nie trzeba posiadać własnego roweru. Wysokiej klasy jednoślady posiada w swojej ofercie wypożyczalnia Immotion. Jesteśmy w stanie zaproponować nowoczesne modele uznanej marki Specialized. Każdy model idealnie dopasowujemy do potrzeb kolarza, dzięki czemu ułatwiamy praktykowanie komfortowej turystyki rowerowej w Szklarskiej Porębie. Aby skorzystać naszej oferty, wystarczy wybrać termin wypożyczenia jednośladu za pośrednictwem strony internetowej. Na liście dostępnych egzemplarzy należy jedynie zarezerwować wybrany model. Podczas wizyty w wyznaczonym terminie wystarczy tylko odebrać od nas rower, aby wyruszyć na wspaniałą wycieczkę po Szklarskiej Porębie.

Gdzie jesteśmy?

wypożyczalnia rowerów Specialized we Wrocławiu

Zapraszamy (pn-pt 10-18, sob 10-14)

Zadzwoń +48 501 838-333

Napisz do nas