Wkrótce otwarcie we Wrocławiu (pn-pt 10-18, sob 10-14) - 501 838-333, 71 345 55 55
Drzewko oznaczone znakiem trasy rowerowej

Trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie

Trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie przyciągają miłośników jednośladów z całej Polski. Nic w tym dziwnego – każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego. Zarówno początkujący kolarze jak i Ci bardziej doświadczeni bez wątpienia docenią uroki tych terenów oraz to, co oferuje turystyka rowerowa. Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane wakacje z rowerem w roli głównej to nie zwlekaj – czym prędzej odwiedź Szklarską Porębę!

Spis treści
Wymarzony urlop dla cyklistów
Zorganizujemy dla Ciebie wycieczkę
Wypożyczalnia
Mapa ścieżek
Oznakowanie szlaków
Atrakcja nie tylko dla początkujących kolarzy

Wymarzony urlop dla cyklistów? Poznaj trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie

Trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie są jednymi z najbardziej malowniczych w Polsce. Przebiegają one w bliskości z naturą (większość biegnie po zalesionych terenach) oraz w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów. 450 km – dokładnie tyle wynosi ich długość. To zdecydowanie za dużo, aby zdołać przejechać wszystkie odcinki w ciągu jednego weekendu. Aby w pełni skorzystać z uroków turystyki rowerowej, warto poświęcić na to cały urlop, serwując sobie tym samym wakacje na jednośladzie. Nie da się ukryć, że te ścieżki rowerowe oraz ich otoczenie są świetnie przygotowane na taką okoliczność.

Szklarska Poręba na dwóch kołach

Karkonosze zazwyczaj kojarzą się z turystyką pieszą. Nic w tym dziwnego, najwyższe pasmo Sudetów oferuje przepiękne krajobrazy oraz (w dużej mierze) spokój, jakiego próżno szukać w wielu zakątkach Polski. Karkonosze (a w tym wypadku Śnieżka) są również jednym z obowiązkowych punktów dla tych, którzy odwiedzają poszczególne najwyższe szczyty w naszym kraju w ramach Korony Gór Polski.

Sama Szklarska Poręba to teren, który, oprócz oferty dla fanów turystyki pieszej, posiada szereg atrakcji dla wielbicieli rowerów. Można tutaj znaleźć trasy rowerowe przebiegające przez Karkonosze i Góry Izerskie, które oferują zróżnicowany stopień trudności. Wiele osób poświęca cały czas spędzony w tym miejscu na stopniowe poznawanie poszczególnych szlaków rowerowych, dlatego okoliczna infrastrukturą jest doskonale dostosowana do ich potrzeb.

Trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie

Wycieczki rowerowe

Chciałbyś przyjechać do Szklarskiej Poręby ze znajomymi, jednak wolałabyś jechać na wycieczkę z osobą doświadczoną? Nic prostszego! Oferujemy Ci zorganizowane wycieczki z podróżnikiem, dzięki którym poznasz najciekawsze trasy rowerowe w Szklarskiej Porębie, a dodatkowo dowiesz się nieco więcej o otoczeniu oraz poznasz niesamowite ciekawostki związane z tym miejscem.

Koszt organizowanych przez nas wycieczek jest uzależniony od liczby uczestników. Im jest ich więcej, tym niższa cena przypadająca na jedną osobę. W zależności od doświadczenia grupy dobierzemy trasę, która będzie w pełni spełniać Twoje oczekiwania. Trasy szutrowe i asfaltowe, z większymi lub mniejszymi przewyższeniami, kultowe miejsca i schroniska – takie i wiele innych atrakcji możesz spotkać w Szklarskiej Porębie. Dzięki wynajęciu na wycieczkę naszego przewodnika możesz mieć pewność, że poznasz wszystkie charakterystyczne miejsca i historie związane z wybraną trasą, a także (jeśli takowe będą) zasmakujesz najlepszych przysmaków, serwowanych wyłącznie w takim a nie innym miejscu.

Wypożyczalnia rowerów

Chcąc skorzystać z oferty tras rowerowych w Szklarskiej Porębie, nie musisz zabierać na wakacje własnego roweru. Jeśli chcesz wypróbować najnowocześniejsze, najwyższej klasy modele jednośladów, to skorzystaj z oferty naszej wypożyczalni. U nas możesz znaleźć rowery marki Specialized, będącej liderem na rynku. Nasi specjaliści zadbają o to, aby wybrany przez Ciebie model był idealnie dopasowany, dzięki czemu będziesz mógł w pełni komfortowo korzystać z turystyki rowerowej w Szklarskiej Porębie.

W jaki sposób skorzystać z usług naszej wypożyczalni? Za pośrednictwem strony internetowej wybierz termin, w jakim chciałbyś wypożyczyć rower. Następnie zobacz dostępne w tym czasie modele i zarezerwuj ten, który Cię zainteresuje (ich opis również znajduje się na stronie). To tyle – w wyznaczonym terminie przyjdź do nas po swój rower i ciesz się pięknem Szklarskiej Poręby z perspektywy dwóch kółek!

Mapa tras rowerowych w Szklarskiej Porębie

Jeśli wybierasz się do Szklarskiej Poręby, aby skorzystać ze świetnie rozwiniętej w tym rejonie turystyki rowerowej, to zapoznaj się z dostępnymi mapami. Dadzą Ci one podstawowy ogląd, jakiego typu szlaki przebiegają w tym terenie i które będą dla Ciebie odpowiednie. Dzięki temu już przed wyjazdem będziesz mógł również zaplanować każdy odcinek swojej wyprawy z uwzględnieniem noclegów oraz miejsc, które warto odwiedzić.

W jaki sposób oznakowane są trasy rowerowe?

Każda trasa posiada swój numer, który musisz znać, decydując się na dany odcinek. Stanowi to podstawę do orientacji na trasie. Rozglądaj się za umieszczonymi w różnych miejscach (drzewa, krzewy i inne) tabliczkami z sylwetką rowerzysty, numerem trasy oraz strzałką. Poruszanie się od znaku do znaku gwarantuje, że przebędziesz wybraną ścieżkę w całości. Dodatkowo w punktach węzłowych umieszczone są wielkoformatowe, wolnostojące mapy, uwzględniające wszystkie trasy, co ułatwia poruszanie się. Kto wie, może właśnie ta mapa (a konkretniej jakiś jej punkt) stanie si inspiracją na kolejną wyprawę?

Z pomocą mapy wybieramy trasę

W obszarze Szklarskiej Poręby można bezpiecznie poruszać się rowerem wyłącznie po oznakowanych szlakach. Jednak ich dogłębne poznanie nie jest jedyną zaletą korzystania z map. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, które trasy będą odpowiadać Twoim umiejętnościom i doświadczeniu. W górach Izerskich możesz znaleźć łatwiejsze szlaki o małych przewyższeniach, za to w Karkonoszach – zdecydowanie bardziej wymagające. Dodatkowo możesz sprawdzić, gdzie po drodze możesz znaleźć schroniska, aby uzupełnić spalone podczas wycieczki kalorie.

W Szklarskiej Porębie możesz znaleźć 19 świetnie oznakowanych ścieżek rowerowych, które mierzą 8-50 km. Wiele z nich tworzy pętle, które umożliwiają dłuższe wyprawy, podczas których możesz nocować m.in. w dostępnych przez cały rok campingach.

Atrakcja dla początkujących i wytrawnych kolarzy

Szklarska Poręba oferuje atrakcje dla każdego, kto jest wielbicielem jednośladów. Niezależnie od tego, jakie jest Twoje doświadczenie w tej dziedzinie oraz jaki sprzęt osobiście posiadasz warto, abyś tutaj przyjechać i zachwycił się przepięknymi krajobrazami. Jeśli nie chcesz zabierać na wakacje własnego roweru, to skorzystaj z naszej wypożyczalni.. To niepowtarzalna okazja abyś nie tylko poznał uroki Szklarskiej Poręby, ale również przetestował tak wysokiej klasy sprzęt.

Szklarska Poręba posiada aż 450 km oznakowanych tras rowerowych. Jeśli chcesz tutaj przyjechać z grupą znajomych, to wybierzcie się na wycieczkę z naszą firmą. Przewodnik opowie Wam ciekawostki dotyczące wspólnie wybranej trasy oraz zabierze Was w najbardziej interesujące miejsca. Szklarska Poręba z perspektywy dwóch kółek? Czemu nie! Tym bardziej, jeśli zostaną one u nas wypożyczone.

Gdzie jesteśmy?

wypożyczalnia rowerów Specialized we Wrocławiu

Zapraszamy (pn-pt 10-18, sob 10-14)

Zadzwoń +48 501 838-333

Napisz do nas